(UA) Як допомогти самотнім людям похилого віку: досвід “ТЕДІС Україна”

08 Jul

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

(UA) За даними Держстату, в нашій країні понад 7 млн ​​осіб старше 65 років. Дані МОЗ не додають оптимізму: кожен п’ятий самотній, а ще частина з них вимагає постійного нагляду.

На жаль, в цьому Україна цілком відповідає світовим тенденціям. У всьому світі дуже багато людей, які ще вчора були соціально активними і вносили свій внесок у науку, культуру, технології, досягнувши певного віку або за станом здоров’я, не можуть поодинці вирішувати побутові та особисті проблеми.

Старіння населення – один з основних викликів, який стоїть перед людством. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), до 2050 року чисельність населення землі у віці 65 років і старше збільшиться в 2,5 рази – з 608 млн до 1,6 млрд чоловік.

Відповідальність не обмежується податками

Демографічна ситуація в країні загрожує не тільки економічними складнощами, але і ставить перед суспільством моральне питання про готовність підтримати самотніх людей похилого віку. Компанія “ТЕДІС Україна”, що працює на ринку логістичних та дистрибуційних послуг вже 10 років, запропонувала своє рішення. Вона активно розвиває корпоративне волонтерство в державних геріатричних будинках в рамках національного проекту “Творимо добро”.

“Людям похилого віку важливо розуміти, що вони не кинуті і заслуговують більш високої якості життя. Ми також переконані, що повага і підтримка старшого покоління – це ті цінності, на яких повинна виховуватися молодь”, – переконаний Денис Ткаченко, заступник генерального директора з корпоративного управління “ТЕДІС Україна”.

Проект розпочався з ініціативи групи однодумців в компанії і швидко розвинувся до корпоративних масштабів. Так як старт “Творимо добро” припав на початок пандемії і карантин, однією з перших завдань стала моральна підтримка самотніх людей похилого віку. Мова не тільки про необхідні санітарно-гігієнічних засобах. Чи не більш важливим, кажуть співробітники “ТЕДІС Україна”, стало емоційне залучення. Візити волонтерів викликають позитивні емоції, поліпшують настрій і дарують літнім людям оптимізм.

Для самої компанії це не просто соціальна відповідальність, а один з пріоритетів розвитку стабільного, системного та сталого бізнесу на українському ринку. В “ТЕДІС Україна” пишаються не тільки ефективним управлінням і налагодженими бізнес-процесами, а й вагомим внеском у стійкий розвиток українського суспільства. За 10 років роботи компанії на ринку вона сплатила понад 10 млрд грн податків, які дозволяли державі стабільно виконувати соціальні функції.

Старість не означає самотність

Волонтерська робота компанії спрямована на допомогу людям похилого віку і тим, хто залишився без сім’ї або живе в спеціальних соціальних установах. “ТЕДІС Україна” взяла шефство над сімома будинками для людей похилого віку в різних регіонах країни. У них проживає понад 1 тис. осіб, найстаршому з яких 102 роки. Проект “Творимо добро” як раз і спрямований на те, щоб довести, що старість – це не обов’язково самотність і туга.

На початку цього року співробітники зробили сюрприз своїм підопічним: привезли до новорічних та різдвяних свят солодкі подарункові набори. А 20 лютого, у Всесвітній день соціальної справедливості, будинки для людей похилого віку отримали нову партію гуманітарної допомоги від “ТЕДІС Україна”. Вивчивши потреби соціальних закладів, волонтери компанії зібрали спеціальні санітарно-гігієнічні набори, в які увійшли підгузки для дорослих, одноразові поглинаючі пелюшки, медичні маски та антисептичні засоби.

А на Великдень, в розпал чергового локдауна, для кожного мешканця в будинках для людей похилого віку підготували індивідуальні антіковідні набори (великі упаковки антибактеріальних серветок і масок, крем для рук, а також антисептичний гель і спрей для рук).

“Не в наших правилах опускати руки. Стареньких не залишимо, адже старість – це не самотність!”

Чи не опускати руки

Проект “Творимо добро” відповідає Глобальним цілям сталого розвитку 2015-2030 років, а також ініціатив ООН, зокрема, по боротьбі з убогістю і поліпшенню здоров’я населення. Проект буде масштабуватися і розвиватися, і через два-три роки можна буде судити про результати. Зараз же волонтери проекту моніторять ситуацію в своїх підшефних закладах дистанційно і готують плани подальшої допомоги.

Незважаючи на те що зараз карантинні заходи не дозволяють особисте відвідування геріатричних закладів, компанія шукає інші способи підтримки літніх людей. Наприклад, проведення майстер-класів або невеликих концертів для жителів будинків для людей похилого віку. Не тільки волонтери, а й пацієнти в пансіонатах і будинках престарілих чекають послаблення карантинних обмежень. Подібні заходи, впевнені в компанії, допоможуть встановити ще більш тісний соціальний контакт між молодшим і старшим поколіннями, а також дадуть можливість людям похилого віку відчути свою значимість і важливість.

“Не в наших правилах опускати руки. Стареньких не залишимо, адже старість – це не самотність!” – переконаний Денис Ткаченко. Подібний ентузіазм варто вітати, адже таке ставлення до людей похилого віку – один з головних маркерів морального здоров’я суспільства.