(UA) Піклуватися про людей. Тримати економічний фронт

20 Dec

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

(UA) На фоні падіння ВВП на 30 % (за даними Кабміну України) та інфляції на рівні майже 25 % економічний фронт, як би не було важко, все одно тримає стрій. У дослідженні Ernst & Young Повномасштабна війна на території України — реакції, виклики та дії бізнесу, яке охоплює період з 24 лютого по серпень, відзначені «точкі болю», які долали компанії.

Ключовими викликами стали релокація працівників, загроза життю та здоров’ю, необхідність скорочення витрат, знач-на зміна (або руйнування) ланцюгів постачання та ускладнення логістики, падіння показників діяльності. Фактор логістики ми відчули безпосередньо на собі, адже в щоденному режимі потрібно було корегувати маршрути доставки продукції. Серед пріоритетів українських компаній сьогодні це фізична безпека, здоров’я та благополуччя співробітників, забезпечення безперебойної роботи бізнесу, збереження відносин з вітчизняними партнерами та клієнтами, відновлення ланцюгів постачання. Тобто й у викликах, і в пріоритетах на першому місці — людина.

У час турбулентності, якої ще не було за часи незалежності України, співробітникам украй важливо не просто знати, а відчувати турботу роботодавця про них. Тримати в курсі поточних справ та майбутніх планів, допомагати тим, хто евакуювався з небезпечних міст, піклуватися про психоемоційний стан. І слідувати правилу 3К: комунікувати, комунікувати і ще раз комунікувати.

У «ТЕДІС Україна» 89 співробітників було переведено з територій активних бойових дій в інші структурні підрозділи: найбільше з Харкова, Краматорська і Маріуполя. Для них допомагали з пошуком житла, закуповували товари першої необхідності. Ми також свідомо віддали пріоритет релокованим співробітникам при появі нових вакансій і регулярно надсилаємо актуальні пропозиції. Аби допомогти колегам подолати наслідки стресу, системно проводимо вебінари з психологічної підтримки. Варто зазначити, що співробітники демонструють хороший рівень життєстійкості.

Окремий напрямок роботи з персоналом — це підтримка мобілізованих співробітників. У нас їх 108. У корпоративному чат-боті ми зробили окрему рубрику «Наші герої», в якій розповідаємо про них. А також допомагаємо з матеріально-технічним забезпеченням. Нещодавно ми провели благодійний аукціон серед співробітників і всі виручені кошти перерахували Збройним Силам України. Бо саме від них залежить перемога у війні, а наша задача — допомагати їм у цьому, бути надійним тилом і для військових, і для благодійних та волонтерських організацій. З останніми ми активно співпрацюємо через створений нами Координаційний центр із безкоштовної доставки гуманітарної допомоги «Допомагаємо. Перемагаємо». За час роботи він виконав більше 100 поїздок, доставив 170 тонн продуктів харчування, засобів гігієни, побутової хімії, одягу, медикаментів. Зокрема, і в деокуповані міста і села. Серед наших партнерів фонди Let’s Help, «Карітас України», «Твоя опора», «Польова кухня Б‑50», Starenki. Тож стабільно працюючий навіть в умовах війни бізнес дозволяє виконувати соціальну місію, допомагаючи долати руйнівні наслідки ворожих дій.

Якщо зазирнути у найближче майбутнє, то 49 % опитаних E&Y компаній очікують, що активні бойові дії завершаться взимку 2022‑2023 років. А далі, ми, всі українці, впевнені — довгоочікувана і така жадана Перемога! Все буде Україна!

Джерело: НВ