(UA) Тарас Корніяченко: “Ми за легальний і прозорий ринок, коли чесно працюєш і сплачуєш податки” – інтерв’ю “Ділова Столиця”

09 Dec

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

(UA)

— У цьому році “ТЕДІС Україна” виповнилося 10 років. Які ключові досягнення компанії ви б відзначили?

— Перше десятиріччя компанії ми зустріли з потужним брендом, сильною командою, яка налічує 2300 співробітників в 32 містах України, та лідерськими позиціями в галузі логістики і дистрибуції товарами широкого обігу. Наш “золотий актив” — це 302 співробітники, які працюють в компанії із моменту створення і до сьогодні.

Для них “ТЕДІС”, без перебільшення, став другою родиною. Не знаю, чи багато компаній можуть похвалитися подібним, але для нас це великий привід для гордості. Ще одне досягнення, вагоме для національної економіки і суспільства, — це сукупний обсяг сплачених податків. За 10 років він склав понад 10 млрд грн.

— Наскільки відомо, наразі галузь переживає вкрай непрості часи через нелегальну торгівлю тютюновими виробами. Керівники міжнародних компаній-виробників навіть скликали термінову пресконференцію з цього приводу…

— У поточному році ринок контрафактної і контрабандної тютюнової продукції встановив сумний антирекорд за 30 років незалежності: частка тіньових виробів сягнула майже 20%, а загалом за останні п’ять років вона зросла у 18 разів! Для розуміння: у 2016 році частка “нелегалки” не перевищувала 1%. Через таку ситуацію тільки в цьому році держава недоотримала близько 14 млрд грн податкових надходжень. Зрештою ця проблема є наразі ключовою в галузі, але викорінювати її повинні відповідні державні органи. Ми зі свого боку завжди виступали і виступаємо за легальний і прозорий ринок, коли чесно працюєш і сплачуєш податки, системно розвиваєш напрямок корпоративної соціальної відповідальності — ти є порядним корпоративним громадянином. Це запорука стабільного наповнення держбюджету, особливо в нинішні непрості часи.

"Ми системно розвиваємо напрямок дистрибуції низки товарів широкого споживання"
“Ми системно розвиваємо напрямок дистрибуції низки товарів широкого споживання”

— Засилля нелегальної тютюнової продукції — з одного боку, а з іншого — тенденція до скорочення паління, не може не впливати на показники компанії. Як ви долаєте цей виклик?

— Наша ключова експертиза — це дистрибуція і логістика. Наші потужності дозволяють вивести на національний ринок будь-який товар за сім днів. Ми системно розвиваємо напрямок дистрибуції низки товарів широкого споживання. Зокрема, це засоби для розпалювання вогню, елементи живлення, особисті засоби гігієни тощо. Наприклад, ми дистрибутуємо дуже потрібний товар в умовах пандемії — антибактеріальні серветки, які доставляємо до найвіддаленіших населених пунктів. До речі, в рамках нашого корпоративного проєкту з підтримки державних будинків для літніх людей “Творімо добро” ми в цьому році, зокрема, передали в сім областей санітарно-гігієнічні та “антиковідні” набори.

— Чи з’являться у вашому дистрибуторському портфелі нові товари широкого споживання?

— Так, ми робимо так звані “пілоти” — співпрацюємо з роздрібом, отримуємо зворотній зв’язок з тих чи інших продуктів. Тобто постійно в пошуку нового асортименту, який би в найближчій перспективі підвищив фінансові показники і покращив капіталізацію компанії. Підійшли до цієї бізнес-задачі системно: створили департамент з розвитку нових продуктів.

— А до ключового виклику сьогодення, так званої коронакризи, як компанії вдалося адаптуватися? 

— Найголовнішим було подбати про здоров’я і безпеку наших співробітників. За рахунок компанії проводили тестування і витратили на це 1 млн грн. До корпоративних полісів медичного страхування додали опцію з лікування від коронавірусної інфекції, а з появою вакцин проводили щеплення співробітників і членів їхніх родин безпосередньо в офісі. Тому адаптувалися ми досить швидко, і ані наші постачальники, ані клієнти не відчули будь-якого дискомфорту з огляду на ті виклики, які поставив перед всіма ковід.

Джерело – “Ділова Столиця”