Офіційна заява «ТЕДІС Україна» щодо рішення суду по справі АМКУ

16 Mar

Компанія «ТЕДІС Україна» вважає рішення Апеляційного господарського суду м. Києва в справі №910/8122/21 щодо штрафу у розмірі 274 млн грн, накладеного АМКУ, безпідставним та необґрунтованим.

«ТЕДІС Україна» буде оскаржувати це рішення у встановлений законом спосіб, а саме шляхом подання касаційної скарги до Верховного Суду України.

Компанія «ТЕДІС Україна» наголошує:

  1. Виконання зобов’язань «ТЕДІС Україна», згідно рішення 551-р, було підтверджено судами трьох інстанцій.
  2. АМКУ не надав ні «ТЕДІС Україна», ні на вимогу суду (згідно окремої ухвали) належних доказів підтвердження своїх звинувачень.
  3. Звинувачуючи «ТЕДІС Україна» в порушеннях в новий період часу, АМКУ не виконав вимог власної Методики та не провів необхідне дослідження ринку за новий період.

Нагадаємо, що в 2016 р. АМКУ було прийнято рішення 551-р, згідно яким на «ТЕДІС Україна» було накладено штраф у розмірі 431 млн грн та зобов’язання виконати певні дії. Компанія протягом декількох місяців цей штраф сплатила в повному обсязі та прозвітувала АМКУ про виконання накладених на неї зобов’язань.

Не дивлячись на це, АМКУ була подана заява до Господарського суду про невиконання цього рішення в повному обсязі та стягнення пені в розмірі 562 млн грн. За результатами розгляду у двох інстанціях, суд виніс рішення про необхідність додатково сплатити пеню в розмірі 72 млн грн, яка також була сплачена «ТЕДІС Україна» в повному обсязі.

Паралельно з рішенням по пені, суд прийняв окрему ухвалу, згідно якої визнав, що «ТЕДІС Україна» добровільно виконав усі зобов’язання згідно рішення 551-р, що в подальшому було також підтримано рішеннями апеляційної та касаційної інстанцій.

Не зважаючи на сплату штрафу 431 млн грн, додаткової сплати пені 72 млн грн та рішення Верховного Суду про добровільне виконання зобов’язань, АМКУ відкрив ще одну справу проти «ТЕДІС Україна» за невиконання зобов’язальної частини рішення 551-р. По результатах розгляду даної справи 17.03.2021 р. АМКУ було прийнято рішення 151-р, яким на компанію було накладено додатковий штраф в розмірі 274 млн грн.

Господарським Судом м. Києва від 19.07.2022 було задоволено заяву «ТЕДІС Україна» про визнання рішення АМКУ 151-р недійсним.