Почати з себе. Корпоративне волонтерство «ТЕДІС Україна» як ДНК компанії

01 Jul

Проєкти КСВ стають невід’ємною частиною бізнесу. При цьому їх спектр дуже широкий — від відповідального ставлення до екології до допомоги потребуючим

Компанія «ТЕДІС Україна» протягом всієї своєї 10-річної історії реалізує проєкти КСВ, слідуючи Глобальним цілям сталого розвитку ООН. Серед таких, наприклад, «Збереження екосистем суші» в рамках постійної участі в ініціативі «Зробимо Україну чистою», яка проходить в рамках World Cleanup Day. Це один з найбільших громадських рухів, який підтримують більше 20 млн осіб по всьому світу, а в Україні співробітники «ТЕДІС Україна», реалізуючи цю ініціативу, прибирають сквери і парки від побутового сміття, висаджують дерева. В рамках цього руху компанія ще з 2019 року почала проєкт «Почни з себе. Сортувати!», який передбачає відповідальний підхід до сортування сміття: для працівників були проведені навчальні лекції, а в офісах встановлені контейнери для його роздільного збору.

У минулому році «ТЕДІС Україна» внесла свій вклад в боротьбу з Covid-19 — на 3 млн грн були закуплені понад 100 тис. наборів масок і рукавичок, а також майже 2,5 тис. «Наборів лікарів», до яких увійшли респіратор, бахіли і окуляри, і все це було відправлено в 38 лікарень по всій країні.

А в цьому році ключовим напрямком КСВ-діяльності «ТЕДІС Україна» обрала геріатрію — надання допомоги самотнім людям похилого віку в спеціалізованих соціальних закладах. Компанія ініціювала всеукраїнський проєкт підтримки державних будинків для людей похилого віку «Творимо добро», який реалізується в рамках визначених Організацією Об’єднаних Націй Глобальних цілей сталого розвитку на 2015-2030 рр. Проєкт «Творимо добро» охоплює сім областей — Львівську, Івано-Франківську, Хмельницьку, Вінницьку, Полтавську, Сумську та Донецьку, в кожній з яких вибрана геріатрична установа. Компанія передала для понад тисячу людей похилого віку продуктові набори, спеціальні санітарно-гігієнічні засоби та індивідуальні антиковідні набори. «Цей напрямок нашої діяльності дуже важливий для людей похилого віку, особливо для тих, хто залишився без родинної підтримки і змушений проживати в спеціальних соціальних установах», — заявив заступник генерального директора з корпоративного управління «ТЕДІС Україна» Денис Ткаченко.

Підтримувати пенсіонерів та самотніх людей компанія «ТЕДІС Україна» почала ще з моменту свого створення. Спочатку це було точково в рамках корпоративного волонтерства, а з цього року ініціатива вийшла на національний рівень.

У компанії відзначають, що вибрали саме цей напрямок, оскільки він дозволяє надати допомогу людям в декількох регіонах відразу, а також з-за значної кількості благоотримувачів — більше 1 тисячі осіб. Важлива і чітка адресність — допомога точно потрапляє людям похилого віку. «Ефект від реалізації цього проєкту ми можемо оцінити в перспективі найближчих двох-трьох років. А тим часом проєкт «Творимо добро» проходить активний етап становлення. Наше перше завдання полягало в тому, щоб під час пандемії самотні літні люди не залишилися без уваги і підтримки, отримали необхідні санітарно-гігієнічні та, як ми їх називаємо, «антиковідні» засоби. За відгуками ми знаємо, що наша допомога викликає у них позитивні емоції, у них поліпшується настрій, вони з вдячністю це сприймають. А нас це ще більше надихає на подальше творення», — зазначив Денис Ткаченко.

У компанії на постійній основі реалізуються і інші соціальні ініціативи. Серед них — допомога дитячим будинкам-інтернатам і дітям з онкологічними захворюваннями, а також надання допомоги ветеранам та людям похилого віку в усіх регіонах України, де знаходяться регіональні структурні підрозділи компанії. Дуже часто до волонтерських ініціатив приєднуються і члени сімей співробітників.