Тарас Корніяченко: Перевага “ТЕДІС Україна” – це масштаб

08 лип

Генеральний директор компанії про її здобутки та перспективи в інтерв’ю “ДС

– За неповні 10 років своєї історії “ТЕДІС Україна” стала однією з найбільших українських дистрибуційних компаній. Які досягнення компанії в 2019 році і чи зуміє вона їх повторити в 2020-м?

– Наша перевага – це масштаб. В Україні сьогодні немає іншого такого дистриб’ютора в FMCG-секторі, який може здійснити доставку товару по всій території України в рекордно короткі терміни. Ми протягом тижня можемо повністю покрити територію України, заводячи на тютюновий ринок нову марку, новий продукт. І в цьому наша перевага, ми робимо це з тим рівнем витрат, який повторити ніхто в Україні не може. Ми тримаємо свою планку на високому рівні і не плануємо її знижувати.

– У нинішніх кризових умовах які кроки держави могли б допомогти українським компаніям утриматися на плаву?

– В умовах нинішньої кризи, обумовленого пандемією Covid-19, дуже важливо підтримати український бізнес. Багато компаній так і не зуміли вийти з нього без втрат. Що стосується ринку тютюну, то важлива прогнозована і помірна податкова політика по відношенню до сигарет. Оптовий ринок сигарет відкритий для всіх, але більша частина гравців на ринку (в Україні видано 111 ліцензій на оптову торгівлю тютюновими виробами) зацікавлена ​​в одномоментному заробіток, мінімізуючи свої податкові зобов’язання.

Ми ж системно виступаємо за повну прозорість і посилення контролю за обігом та пересуванням тютюнової продукції. Якщо не нехтувати цими правилами, то у виграші будуть і учасники ринку, і державний і місцеві бюджети. Адже надходження до бюджету – це і зарплати медикам і вчителям, і розвиток інфраструктури: нові дороги та школи.

– Які технологічні рішення впроваджені в компанії в останні роки? І як це позначається на результатах?

– Компанія “ТЕДІС Україна” постійно вдосконалює свої сервіси. У 2014-2015 роках вклала понад 100 млн грн у власні IT-розробки. У 2015 році компанія впровадила SAP. Якщо порівнювати SAP з програмою 1С, то, звичайно, це більш прозора і ефективна програма. У ній нічого не можна змінити, всі процеси зав’язані на поділі обов’язків, тобто одна людина не може і відпустити товар, і внести в прайс.

Ми продовжуємо роботу над омніканальной моделлю продажів. На нашу думку, дана модель є найбільш клієнтоорієнтованої, так як дозволяє покупцеві відчувати себе головним. Плюс він завжди може отримати додаткові сервіси і залишити зворотний зв’язок про роботу продавця.

Збільшення довіри покупців і доступності товарів і послуг в кінцевому підсумку веде до зростання продажів. Також це можливість збільшення асортименту продукції, що продається за рахунок безрозмірності віртуальних полиць. Додатково ми отримуємо підвищення впізнаваності і сприйманого якості брендів товарів і самих продавців. Омніканальность дозволяє збільшити керованість і прогнозованість бізнесу за рахунок балансування каналів, що знижує ризик втрати продажів.

– На сьогодні основний продукт у вашому портфелі – тютюнові вироби. Чи планує “ТЕДІС Україна” розширювати напрямки свого бізнесу?

– Тютюн на сьогоднішній день – основний продукт в нашому портфелі. Його частка – близько 95%. Крім того, ми продаємо товари, супутні тютюну: сірники, запальнички та ін.
У компанії великий потенціал. Ми дистриб’ютори в FMCG-секторі, тому товарів, які ми могли б ще продавати, досить. Ми регулярно прораховуємо всі можливі варіанти, оцінюємо ризики, вивчаємо інші категорії, щоб компанія могла зростати. Дивимося, як це буде відбиватися на прибутковості і капіталізації.